O hoteli

HOTEL GRANIT
Zemplínska šírava ***

Hotel Granit Zemplínska šírava *** sa nachádza v centre rekreačnej oblasti Zemplínska šírava, 13 km od mesta Michalovce. Zemplínska šírava je po Oravskej priehrade druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku a 12. najväčšou jazernou plochou v Európe. Priemerná dĺžka slnečného svitu na jazere dosahuje 2200 hodín ročne, čo zaraďuje oblasť medzi najteplejšie na Slovensku. Zemplínska šírava sa nachádza na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Okrem toho, že slúži ako turistická destinácia, kde si prídu na svoje milovníci všetkých vodných športov, slúži aj na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy Východoslovenskej nížiny, na ochranu pred povodňami a ako vodný zdroj pre priemysel. Zaujímavé sú rozmery - rozloha 33 km², dĺžka 11 km, šírka 3,5 km, priemerná hĺbka 3,5 m ale maximálna hĺbka môže dosahovať až 14,7 m. Vodná nádrž poskytuje vhodné podmienky pre celoročnú rekreáciu.

UBYTOVANIE

Hotel Granit Zemplínska šírava *** disponuje ubytovacou kapacitou 206 lôžok v 108 izbách. Poskytuje ubytovanie v 12 jednolôžkových izbách, 91 dvojlôžkových izbách a 1 štvorlôžkovej izbe, súčasťou hotela sú aj štyri apartmány. Každá izba má vlastný balkón s výhľadom na Zemplínsku šíravu.


POZRITE SI NAŠE IZBY

Jedáleň a Kaviareň

Hotel Granit Zemplínska šírava *** poskytuje možnosť celodenného stravovania. Poskytuje tiež studené balíčky v prípade turistických výletov. Strava je podávaná v jedálni s kapacitou 250 miest.

Kaviareň ponúka širokú škálu alkoholických a nealkoholických nápojov, skvelú kávu vlastnej značky a štrúdľu s výstižným názvom „Granitka“. Posedenie v letných mesiacoch na terase poskytuje hosťom prekrásny pohľad na vodnú hladinu a hostia sa cítia ako pri mori.


Jedáleň

POSILŇOVŇA

Fitness – to je životný štýl, zdravie, duševná pohoda, schopnosť telesne pracovať, pohybovať sa, pomáha budovať svalovú hmotu, spevňuje základný svalový skelet a formuje celú postavu. Je to taktiež prevencia mnohých chronických ochorení, ktoré sú výsledkom zlého životného štýlu, alebo starnutia.

Cvičenie vo fitness má mnoho výhod – predovšetkým je na vás, aké si určíte záťaže, časové úseky a tempo. Nemusíte sa na nikoho obzerať a cvičiť len podľa seba tak, aby bol pre vás pohyb príjemný a zároveň, aby ste pri tom mohli zrelaxovať myseľ, odbúrať stres a zvýšiť si hladinu hormónov šťastia - endorfínov.

GRANIT Procedúry

Po náročných túrach, prechádzkach a športových aktivitách je ideálnym miestom na uvoľnenie tela i duše Granit Spa v duchu filozofie feng-šuej, ktoré sa rozprestiera na ploche 200m2. Našim hosťom ponúkame relax vo fínskej saune, biosaune, parnej saune a infra saune. Na oddych po saunovaní slúži kľudová miestnosť s lehátkami a kvalitnou vodou obohatenou o dôležité minerály z pohoria Nízkych Tatier. Súčasťou Granit Spa je tiež vírivka s osvetlením.


Procedúry

Krytý plavecký bazén

Plávanie je šport, ktorý odporúčajú všetci lekári. Je vhodný pre každého, od batoliat až po osoby seniorského veku. Krytý plavecký bazén je dlhý 25 m, široký 8 m, hĺbka bazéna je 0,90 – 1,70 m, teplota vody 28 ˚C.

Na to, aby ho človek vykonával, nemusí byť žiadny atlét. Prospieva ako telu, tak aj duši. Takže ak sa chcete uvoľniť po ťažkom pracovnom dni, navštívte najbližší bazén.

Developed by Madviso.