ProcedúryVODOLIEČBA
Hydromasážny vírivý kúpeľ

Využíva kombináciu účinku tepla a mechanického účinku víriacej vody. Slúži na masáž celého tela. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovo-svalového aparátu končatín. Možno ho tiež využiť pri regenerácii horných a dolných končatín po nadmernej fyzickej záťaži, napr. športových výkonoch.

Škótske streky

sú veľmi radikálnou, silno povzbudivou, dráždivou a stimulujúcou procedúrou, ktorej podstatou je kontrastná aplikácia chladu a tepla. Škótske streky sú názov masážnej techniky, ktorá spočíva v striedaní teplej a studenej vody vo forme vodného lúča pod tlakom 3 atm zo vzdialenosti 3 m. Odporúčajú sa pri ochoreniach pohybového aparátu, najmä chrbtice, pri svalových bolestiach, na regeneráciu a relaxáciu. Sú vhodné pri chudnutí, sú prevenciou pri celulitíde a uvoľňujú stres. Táto procedúra nie je vhodná pri zlyhávajúcich chronických ochoreniach najmä srdca, vysokom krvnom tlaku, či varixoch na predkoleniach.Vírivý kúpeľ dolných končatín

Vírivý kúpeľ pôsobí ako jemná masáž špeciálne zameraná na dolné končatiny, na odstránenie pocitu ťažkých a opuchnutých nôh. Využíva kombináciu účinku tepla a mechanického účinku víriacej vody.

Klasická masáž čiastočná

Je zameraná na konkrétnu časť tela napr. chrbát

Klasická masáž celotelová

Pri masáži ide o ručnú stimuláciu cielených mechanických podnetov. Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.
INHALÁCIE
Inhalácia liečivej minerálnej vody patrí medzi metódy využívajúce prírodné liečivé zdroje. Pri tomto type inhalácie sa ako inhalačné médium používa silne mineralizovaná voda Vincentka, Sulinka. Inhaluje sa pomocou prístroja.
Účinky inhalácie: tlmenie zápalovej reakcie, zmiernenie bolesti hrdla. Odporúčame pri: chorobách horných a dolných dýchacích ciest (infekčných a alergických), fyzikálnom a chemickom poškodení sliznice.TEPLOLIEČBA
Jednorázový rašelinový zábal

Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Je vhodný pre ženy v menopauze, pretože dodáva telu minerály. Rašelinový zábal sa používa prikladaním na postihnuté miesta a prikryje sa teplou poduškou zohriatou na teplotu do 60°C. Tepelná zotrvačnosť je niekoľkokrát väčšia ako pri vode. Tieto zábaly sa doručujú používať pri svalových preťaženiach, na celkové uvoľnenie svalstva, pôsobia aj pri poruchách látkovej výmeny a pri poruchách pohybového ústrojenstva.Teplý obklad parafínový

Parafín je špeciálny vosk, ktorý sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Ide o špeciálny vosk získaný z ropy a obohatený o vitamín E. Parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh a otvára póry. Parafínový zábal a obklad sa používa pri akútnych zápaloch, pretože lokálne teplo bolesť zvyšuje, podporuje vznik opuchu a často vedie skôr k zhoršeniu stavu. Parafínové zábaly sa bežne aplikujú v kúpeľoch predovšetkým na oblasť chrbtice, kĺbov a svalov.TEPLOLIEČBA
Lavatherm cez uterák : teplý zábal – Liečba teplom pomáha pri:

 • bolestiach svalov
 • bolestiach chrbta
 • reumatických bolestiach
 • celkovom napätí
 • stimuluje krvný obeh a uvoľňuje nastie


Lavatherm cez uterák : studený zábal – Liečba chladom pomáha pri:

 • modrinách, pomliaždeninách
 • opuchu, tenisovom lakti, výrone
 • vykĺbení, podvrtnutí, natiahnutí svalu
 • horúčke, zápaloch
 • bolestiach hlavy, migréne
 • bodnutí hmyzom
 • ľahkých popáleninách
 • krvácaní z nosa, bolestiach zubovFínske sauny

K dispozícií hostia majú dve suché sauny. Jedna s kapacitou pre 4 osoby a druhá s kapacitou pre 10 osôb. Saunovanie uvoľňuje telo i dušu, nervové napätie, prináša psychickú a fyzickú relaxáciu a regeneráciu síl. Sauna dokáže uviesť telo a dušu do harmonického a rovnovážneho stavu. Sauna je vraj prameňom mladosti, pomáha posilňovať krvný obeh, skvalitňuje činnosť srdca a oživuje pleť.
Podstatou sauny je kombinácia potnej kúry v suchom horúcom vzduchu a následným ochladením v studenej vode. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie. Sauna pomáha proti rôznym alergiám a má liečivé účinky pri astme. Zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne. Pobyt v saune je určený predovšetkým pre zdravé osoby.SVETLOLIEČBA
BIO – V

Pri postihnutí pohybového aparátu sa využíva biolampa s kombináciou analgetického a biostimulačného účinku. Lokálne zníženie bolesti prináša rýchlu úľavu pri akútnych aj chronických bolestivých stavoch.
ELEKTROLIEČBA

Phyaction 792
Ultrazvuk dynamickou alebo statickou hlavicou. Princíp tejto liečby spočíva v stimulácii nervu a svalu striedavým elektrickým prúdom rôznej frekvencie a priebehu.Využíva pôsobenie nízko, stredne a vysoko frekvenčného prúdu na ľudský organizmus.
POHYBOVÁ LIEČBA
Krytý plavecký bazén

Krytý plavecký bazén je dlhý 25 m, široký 8 m, hĺbka bazéna je 0,90 – 1,70 m, teplota vody 28 ˚C.


Plávanie je šport, ktorý odporúčajú všetci lekári. Je vhodný pre každého, od batoliat až po osoby seniorského veku.


Na to, aby ho človek vykonával, nemusí byť žiadny atlét. Prospieva ako telu, tak aj duši. Takže ak sa chcete uvoľniť po ťažkom pracovnom dni, navštívte najbližší bazén.Pozitívny účinok na duševný stav

Plávanie je taktiež antidepresívny šport. Voda navodzuje pocit pohody a uvoľnenosti (prečo by sme inak tak dlho relaxovali vo vani). Unavuje nás fyzicky a vyvoláva ospalosť na rozdiel od únavy psychickej, ktorá má presne opačný účinok.
Pozitívny účinok na fyzický stav

Kardiovaskulárny systém –Plávanie zlepšuje krvný obeh. Pravidelné plávanie umožňuje zvyknúť si na telesnú námahu, stabilizuje krvný tlak a spomaľuje tep. Pretože telo sa naťahuje, uľahčuje návrat krvi k srdcu.


Postava – Telo sa pomaly, ale isto formuje. Ak sa plávanie praktizuje pravidelne, svaly sa spevnia bez toho, aby sa zväčšili. A pritom necítime, že by sme vynakladali nejaké zvláštne úsilie. Je to šport, ktorý sa odporúča, ak chceme spáliť nadbytočné tuky.


Kĺby – Plávaním sa zlepšuje ohybnosť kĺbov. Vo vode kĺby nesú len 33 % z celkovej hmotnosti tela. Je to teda šport, ktorý je možné odporučiť všetkým, ktorí majú problémy s kĺbmi. Bežne sa využíva v rehabilitačných programoch a pomáha pri zotavovaní po operáciách.Svaly – Na prekonaní odporu vody nepracujú kĺby, ale svaly. Dôsledkom toho plávanie svalstvo posilňuje a robí ho odolnejším. Uvoľňuje svalovú strnulosť ramien a chrbta a umožňuje odstrániť nahromadené napätie. Zapojené sú všetky skupiny svalov – svaly horných a dolných končatín, brušné svaly a svaly, ktoré podopierajú chrbticu (plávanie sa obzvlášť odporúča osobám trpiacim bolesťami chrbta).


Dýchanie – Plávanie vám umožňuje zladiť nádych a výdych natoľko, že sa únava dostavuje omnoho neskôr ako v prípade iných športov. Preto sa odporúča astmatikom.


Zadržiavanie vody – Pretože voda vytvára jednoliaty tlak na celé telo, plávanie je vynikajúce pre osoby, ktoré trpia zadržiavaním vody v organizme.